Vítejte v archivu stolního kalendáře Draci!

Na této stránce najdete kompletní přehled o předešlých ročnících kalendáře. Zejména autorům ilustrací se bude hodit vědět, kdy byla jaká ilustrace přihlášena, zda se v kalendáři už umístila nebo ne. U jednotlivých ročníků najdete kromě stručného shrnutí také medailonky autorů vybraných ilustrací, včetně přímého kontaktu a odkazů na jejich stránky.

S radostí ovšem musím zdůraznit, že projekt je v tuto chvíli už zcela samostatný a otevřený všem českým a slovenským ilustrátorům! Víte o někom, kdo by se mohl mít zájem zúčastnit a nějaké ilustrace přihlásit? Nebo sami tvoříte a sbíráte odvahu se přihlásit? Můžete se se mnou spojit přímo a to buď přes mail draci@poRepublice.cz na telegramu @SamanthaDragon nebo přes instagram. Nemusíte se bát, že by někdo nějak nevhodně komentoval přihlášené ilustrace, v hlasování žádná taková možnost není :) Nejhorší, co se může stát, je že obrázek nenasbírá dostatek hlasů a do kalendáře se neumístí. A máte-li chuť si popovídat s ostatními autory a s fanoušky kalendáře, můžete se připojit do skupiny na telegramu.

Všechny informace k nadcházejícímu ročníku a šablony ke stažení najdete na ZDE samostatné stránce.

Filtrace

Katanga

Níže najdete přehled, jak vypadaly kalendáře z dřívějších ročníků. Autorům by mohl pomoci i přehled všech přihlášených ilustrací, tedy i těch, které se nakonec do kalendáře v daný ročník nedostaly. Pro lepší orientaci použijte filtrování podle přezdívky autora obrázku (aplikuje se napříč všemi ročníky):

Stolní kalendář Draci 2023

Tir

Tento ročník byl pro kalendář opět důležitý - letos poprvé proběhl už zcela a oficiálně odděleně od Draci.info. Největší změnou tak bylo otevření projektu všem autorům, bez omezení členstvím v komunitě Draci.info. Vyplatilo se, přihlásilo se několik nových odvážlivců a jedna autorka se probojovala až do kalendáře! Rozhodně chceme v tomto trendu pokračovat, dát prostor co nejvíce autorům.

Prodeje byly, jako už tomu bude nadále automaticky, otevřeny i pro veřejnost a to zde přes formulář nebo třeba přes Fler. Zavedla jsem také možnost včasného objednání za zvýhodněnou cenu pro všechny (opět nejen pro členy Draci.info). Kalendářů se prodalo opět celkem hodně, musela jsem dodělat i dotisk a poslední kusy se prodaly ještě v únoru.

Pro členy Draci.info tak zůstala (a snad i nadále zůstane) poslední exkluzivita a to možnost doručení stolního kalendáře s nástěnným od Dragarty v jednom balíčku. Z organizačních důvodů toto bohužel není možné nabídnout úplně všem.

Systém finančních odměn zůstává zachován, doufám, že bude možné odměny navýšit, hodně to ale závisí na vývoji cen výroby kalendářů, aby se nestal příliš drahým. Systém hlasování zůstává také stejný, došlo jen na drobné vylepšení přidáním filtrů. Asi nejviditelnější změnou tak je přidání tohoto archivu s kompletním přehledem přihlášených a vybraných ilustrací pro jednotlivé ročníky.

Všechny informace, pokyny a podrobné informace pro autory najdete zde na samostatné stránce.

Medailonky autorů

Ilustrace v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Stolní kalendář Draci 2022

Allagar

Tento ročník kalendáře byl opět přelomový - administrátor Draci.info rozhodl o ukončení činnosti e-shopu, protože jeho úprava, aby vyhovoval všem funkčním i bezpečnostním požadavkům, by vyžadovala příliš velkou investici. Nejen organizaci ale i prodej všech kalendářů jsem nakonec řešila zcela sama. Nástěnný kalendář už tento rok, ke zklamání mnohých, vůbec nevyšel ani v původně zamýšlené podobě "best of" výběru. Hromadné odeslání a osobní vyzvednutí v Brně se tedy nakonec organizovalo pouze ve spolupráci s Dragartou.

Systém finančních odměn zavedený v loňském ročníku se osvědčil, bude proto ponechán i pro další ročníky, maximálně s úpravami sazeb za ilustrace :)

Na závěr roku jsem se s administrátorem Draci.info také domluvila na dalším, pravděpodobně už konečném, oddělení projektu od komunity Draci.info - zejména pro velmi malou aktivitu uživatelů a také přesun ilustrátorů na jiné platformy. Dá se tedy očekávat, že další ročník už bude otevřený všem českým a slovenským ilustrátorům!

Medailonky autorů

Ilustrace v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Stolní kalendář Draci.info 2021

Malcress

Organizace stolního kalendáře tento ročník probíhala nadále zcela odděleně a samostatně obdobně jako to bylo loni. Díky tomu byly kalendáře hotové a vyrobené brzy a rozesílalo se již od začátku listopadu. Tento ročník byl nabídnut k prodeji nejen členům Draci.info, ale také na e-shopu pro veřejnost. Nakonec byl o stolní kalendář tak velký zájem, že se organizoval ještě dotisk - a i ten se do posledního kusu vyprodal. Před Vánoci se na poslední chvíli přidal i nástěnný kalendář a odesílaly se také kombinované objednávky. Původně byl záměr se sejít na kalendářovém sletu společně s Dragartou, plus také s Dragartou byl domluven odvoz zamluvených stolních kalendářů i na slet do Brna, což nám bohužel pandemická situace a nařízená omezení nedovolila. S Dragratou jsme se domluvily alespoň na sdružení objednávek stolního a jejího nástěnného za jedno poštovné.

Jinak úplně největší novinkou bylo, že tento ročník byl první, kde autoři dostali finanční odměnu za každý umístěný obrázek. Přesná výše odměny se vypočítala z počtu prodaných kusů krát korunu za každý vnitřní obrázek, resp. dvě koruny za obrázek na titulní straně. Myslím, že se tento ročník skutečně vydařil a další ročníky budou pokračovat v nastoleném trendu :).

Medailonky autorů

Ilustrace v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Stolní kalendář Draci.info 2020

Yeyra

Ve vedení projektu nástěnného kalendáře opět dochází k výměně a z toho plynou další změny a domlouvání... Opět, oproti předpokladům, je to na domluvu náročné a na poslední chvíli se řeší, že se změny dotknou i průběhu a organizace stolního kalendáře. Organizace stolního kalendáře zůstala nakonec úplně oddělena od ostatních projektů na Draci.info, vše se řešilo napřímo se mnou - přihlašování, hlasování, objednávky, placení, výroba i balení a rozeslání/rozdání. Společné rozeslání s nástěnnými kalendáři nakonec nedopadlo a vzhledem k jejich zadání do výroby poměrně pozdě a z toho plynoucí rozesílání na poslední chvíli, aby se stihlo do Vánoc, to asi bylo dobře.

Tento ročník byl k nabídnout k zakoupení pouze členům Draci.info, na e-shopu nabídnut k prodeji nebyl. Původně bylo v jednání s Kitty nadhozena jistá možnost "kontroly dodstatečné kvality", ale po odhlasování obrázků už na to nedošlo... A s ohledem na to, že členům se kalendáře prodávaly za cenu výroby, byly letos také úplně zrušeny odměny pro autory obrázků, které nemohl pokrýt prodej veřejnosti. I přesto se podařilo dát dohromady pěknou sbírku a výběr nebyl vůbec jednoduchý. Naštěstí se mi pro tento ročník už povedlo spustit nové, vizuálně příjemné, hlasování. Dalším velkým zjednodušením bylo zavedení pravidla přihlášení obrázků zasláním v tiskové velikosti, aby se po hlasování nečekalo na dodání obrázků autory. Aby to pro autory obrázků nebylo tak pracné, připravila jsem i šablony na úpravu a ořez obrázků na potřebný formát.

Medailonky autorů

Ilustrace v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Stolní kalendář Draci.info 2019

Albion

Druhý ročník, oproti předpokladům, nebyl o moc méně náročný. V nástěnném kalendáři po deseti letech končí s organizací Dragarta a tento ročník si bere na starosti Kitty. Znovu se tedy řeší synchronizace projektů a znovu to není úplně jednoduché. Nakonec se ale povede a kalendář je na žádosti členů vyráběn, od tohoto ročníku ve zkráceném formátu 36 × 14 cm a s oboustranným tiskem. Také je toto první ročník, kdy se stolní kalendář dostal do prodeje veřejnosti přes e-shop Draci.info. Díky tomu Kitty také zavedla odměny autorům vybraných obrázků (kalendář zdarma pro autora titulky a každého kdo má 3+ obrázky uvnitř). I letos se povedlo zorganizovat společné rozeslání s nástěnnými kalendáři. Také jsou zavedeny kódy obrázků podle orientačního rozdělení na roční období. Hlasování probíhá formou vyplnění kódu obrázku do obří tabulky v google documents.

Medailonky autorů

Ilustrace v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Stolní kalendář Draci.info 2018

Jenova

První ročník stolního kalendáře začínáme s formátem 41 × 14 cm a jednostranným tiskem. Chvílemi je organizace celkem napínavá pro odlišné představy o průběhu a vedení mých, Dragarty coby organizátora nástěnného kalendáře a adminky Kitty. Ale projekt se povede dotáhnout do konce a kalendáře skutečně vyrábím a předávám Dragartě k rozeslání/rozdání spolu s těmi nástěnnými.

Medailonky autorů

Ilustrace v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Kontakt

Samantha

2023, Samantha